Дома Трансфер зона Мурињо доведува напаѓач од 70 милиони евра?

Мурињо доведува напаѓач од 70 милиони евра?

Тотенхем изгледа пронајде решение за во нападот, барем додека не се опорави Хари Кејн.

Шпанските медиуми објавија дека Муриео го избрал 28 годишниот напаѓач на Реал Сосиедад Вилијан Жозе. Наводно овој играч во текот на утрешниот ден би требало да пристигне во Лондон.

Жозе во Сосиедад пристигна во 2016 година и прерасна во вистински лидер на тимот од „Сан Себастијан“.

Проблем може да претставува откупната клазула од 70 милиони евра, но тоа и не е сума која Тотенхем не би можел да ја плати.

Интересно е што Вилијан Жозе не се најде во составот на Сосиедад за вечерашниот куп натпревар против Еспањол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Русите сакале со валутна клазула да го изиграат Манџукиќ: Напаѓачот веднаш се прекинал

Марио Манџукиќ требаше кариерата да продолжи во Локомотив Москва, но тоа нема да се случи.…