Дома Фудбал Останато Мурињо: Во кариерата имам освоено 25 ипол трофеи 🎥

Мурињо: Во кариерата имам освоено 25 ипол трофеи 🎥

Жозе Мурињо е добро познат по своите настапи пред новинарите, а еден имаше и сега.

Португалскиот стратег буквално сам си постави прашање колку трофеи има и сам си го одговори.

„Ако сакате може да ме прашате колку трофеи сум освоил во кариерата, 25 и половина! Половината е финалето кое не го играв со Тотенхем. Прашајте го Сер Алекс кој играл, не знам 50 финалиња. Прашајте го Пеп, прашајте ги сите кои играле многу финалиња и ќе ви кажат дека сон е да се игра финале, не е важно дали тоа ви е прво, 20. или 50. финале“, зборуваше Мурињо помеѓу другото.

Ќе потсетиме Мурињо во новата сезона ќе ја води италијанската Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…