Дома Фудбал Англија „Мудрик и Арсенал ме разочараа, во Челзи се пресели поради парите“

„Мудрик и Арсенал ме разочараа, во Челзи се пресели поради парите“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Трансферот на Михаило Мудрик е оној кој привлече најголемо внимание во зимскиот преоден рок, а на оваа тема се огласи и поранешниот голгетер на Арсенал, Јан Рајт.

Мудрик за 100 милиони евра се пресели во Челзи, иако долго време беше пред трансфер во Арсенал. „Топџиите“ беа најблиску до неговиот потпис се до последните моменти кога Челзи им го „украде“.

Рајт е разочаран од напаѓачот, но и од Арсенал кој смета дека лесно се откажам.

„Мислам дека одлично ќе се вклопеше во Арсенал. Навистина ме разочара, но бев разочаран и од Арсенал кој како лесно да се откажа. Сепак, во ред е.

Мудрик го избра Челзи поради парите и не можеме да го обвинуваме. Јас бев само разочаран затоа што Арсенал не го довее“, изјави легендата на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …