Дома Останати Авто Мото Мото ГП: Откажани вкупно седум трки

Мото ГП: Откажани вкупно седум трки

Поради пандемијата со коронавирусот откажани се Мото ГП трките во Италија и Каталонија.

Според планот, во Италија требаше да се вози од 29. до 31. мај, а во Каталонија од 5. до 7. јуни, но беше јасно дека тоа ќе биде невозможно.

Мото ГП соошти дека поради пандемијата се откажани двете трки, а за сега не е можно да се одредат новите термини.

Како што сега стојат работите, сезоната нема да започне ни по средината на јуни, а требаше да почне на 8. март со трката во Катар.

До сега се откажани вкупно седум трки.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Се враќа Формула 1: Потврдени датумите на осум трки!

Новата сезона во Формула 1 требаше да започне на 16. март, но беше одложена поради коронав…