Дома Фудбал Лига на шампиони Моментот кога Де Брујн го испрати Модриќ по „бурек“ (ВИДЕО)

Моментот кога Де Брујн го испрати Модриќ по „бурек“ (ВИДЕО)

Кевин Де Брујн во победата на Манчестер Сити против Реал Мадрид одигра одличен натпревар.

Белгискиот велемајстор имаше и еден потег со кој го седна на тревникот Лука Модриќ. Во 81. минута од натпреварот Де Брујн во еден трк го издрбила Модриќ кој излета во празно.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…