Дома Македонски спорт Младинците ја победија Албанија за продолжување на серијата

Младинците ја победија Албанија за продолжување на серијата


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Репрезентацијата на Македонија до 21 година ја победија Албанија со 3:1 и така ја продолжија серијата после победите против БиХ во Јуни.

Младинската репрезентација така најави дека има потенцијал за поконкурентен настап во следниот циклус за разлика од претходната која има разочарувачки квалификациите. Тимот засега покажува дека има потенцијал да се бори за висок потенцијал.

Победникот беше решен во осум минути откако постигнавме два гола во период од 48 до 56 минута, претходно првиот го постигнавме во деветата. Албанија успеа да изедначи осум минути по нашит прв гол.

Стрелци на головите за Македонија беа Берат Калкан, Марио Илиевски и Лука Станковски. Следниот натпревар нашите надежи го играат против Саудиска Арабија во понеделник.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…