Дома Македонски спорт Мак фудбал Михајлов: Честитки до играчите одигравме солидно во тешки услови

Михајлов: Честитки до играчите одигравме солидно во тешки услови

Силекс денес го одигра натпреварот против Петрокуб во првото коло од Конференциската лига.

Тренерот Горзад Михајлов на прес-конференцијата истакна дека е задоволен од прикажаното на фудбалерите.

„Честитки до играчите, игравме во едни тешки услови на висока температура, како беше за нас така и за нив. Знаевме против каква екипа играме, голот го примивме на начин на кој искрено очекував. Петрокуб покажа дека е квалитетна екипа, не чекаат 90 минути во Молдавија и важно е што денес не изгубивме. Сите знаете каква е ситуацијата во Силекс, оваа екипа одигра три натпревари заедно, за разлика од Петрокуб во кој играат репрезентативци на Молдавија и се четири години заедно“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија падна едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа  забележа пад од едно место на најновата ФИ…