Дома Македонски спорт Мак ракомет Митревски и се приклучи на репрезентацијата, пречекан со овации🎥

Митревски и се приклучи на репрезентацијата, пречекан со овации🎥

Никола Митревски кој поради позитивен тест на ковид-19 не отпатува со остатокот од македонската репрезентација на Европското првенство, денес допатува во Дебрецин.

Искусниот голман со овации беше пречекан од репрезентативците и најверојатно ќе биде во комбинација за утрешниот меч со Црна Гора.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Чави испрати пофалби за Димитриевски

Рајо Ваљекано одново остана непоразен против Барселона, а македонскиот голман Столе Димитр…