Дома Фудбал Германија Милер до Алаба: Каде и се сретнеме ќе те претепам 🎥

Милер до Алаба: Каде и се сретнеме ќе те претепам 🎥

Давид Алаба во наредната сезона ќе игра во нов клуб, најверојатно тоа ќе биде Реал Мадрид.

Искусниот австриски бек се простува од клубот каде што настапуваше долги години, голем број сегашни и поранешни соиграчи му испратија порака на Алаба. Посебно се издвојува онаа на Томас Милер.

Милер му порача на Алаба дека каде и да игра ќе го „претепа“.

„Не знам 100% каде ќе одиш. Но без оглед во кој клуб ќе играше кога ќе се сретнеме ќе те претепам на теренот“, се пошегува Милер во пораката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…