Дома Македонски спорт Милевски избра 11-ка: Со Ристовски и Миовски ја напаѓаме Грузија!

Милевски избра 11-ка: Со Ристовски и Миовски ја напаѓаме Грузија!

Македонската фудбалска репрезентација денес од 18:00 часот го игра натпреварот против Грузија во Лигата на Нации.

Селекторот Благоја Милевски се соочи со многу проблеми пред овој дуел, повреди, натпреварувачка форма…Последен кој отпадна беше Александар Трајковски кој последните три дена беше со температура, па остана надвор од комбинација.

Милевски од она што го имаше на располагање стартува со 3-5-2 формација:

Димитриевски, Ашковски, Зајков, Велковски, Муслиу, Алиоски, Барди, Спировски, Елмас, М. Ристовски, Миовски

Ќе потсетиме за нас само победа е опција ако сакаме да останеме во игра за првото место во последното коло против Бугарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија во четвртиот барабан: Патот до ЕП 2024 може да биде екстремно тежок!

Македонската фудбалска репрезентација ждрепката за квалификациите за Европското првенство …