Дома Трансфер зона Милан тргнува по дефанзивец од ПСЖ

Милан тргнува по дефанзивец од ПСЖ

Милан е во потрага по квалитетен дефанзивец, откако пропадна трансферот на Свен Ботман од Лил.

Неколку имиња се поврзуваат со трансфер на „Сан Сиро“, но сепак најконкретен интерес „росонерите“ покажуваат за дефанзивецот на ПСЖ, Абду Диало.

25-годишниот Диало е дефанзивец, но може да игра и како лев бек, па токму поради тоа е прв избор на „росонерите“. Малдини веќе започнал преговори со ПСЖ, кој е спремен да го продаде, и за неговата слобода бара 20 милиони евра.

Милан ќе се обиде да ја намали таа сума преку преговори, а првата понуда е позајмица со право на откуп.

Диало пристигна во ПСЖ во 2019 година од Борусија Дортмунд за 32 милиони евра, а оваа сезона има 16 настапи за „светците“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…