Дома Фудбал Италија Милан потврди нов случај на Ковид

Милан потврди нов случај на Ковид


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Италијанскиот гигант Милан денес преку официјално соопштение потврди дека еден фудбалер е позитивен на Ковид 19.

Станува збор за дефанзивецот Лео Дуарте, чиј тест покажал дека е позитивен на корона вирусот.

Остатокот од тимот и стручниот персонал е негативен на тестирањето пред утрешниот меч со Бодо во Лига Европа.

Дуарте нема симптоми, но е отсранет од тимот и клубот потпврди дека ќе се почитуваат сите протоколи.

Претходно позитивен на Ковид во Милан беше Рафаел Леао, но тој е веќе негативен и им се врати на тренинзите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…