Дома Топ вести Милан повторно се засилува од Челзи

Милан повторно се засилува од Челзи

Милан е силно заинтересиран за 19-годишниот талент на Челзи, Карни Чуквуемека.

Станува збор за млад англиски репрезнетативец со нигериско потекло, кој важи за еден од најголемите таленти на Островот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Челзи пред две години го доведе во Астон Вила, но Чуквуемека не добива голема минутажа, па е спремен на лето да ја промени средината.

Челзи на лето ќе прави нова реконструкција на тимот, ќе заминат неколку фудбалери, а Милан ја следи ситуацијата и со дефанзивците Тревор Чалоба и Бадијасчиле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…