Дома Топ вести Милан и Јуве тргнаа по потписот на Казорла!

Милан и Јуве тргнаа по потписот на Казорла!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и Јувентус се заинтересирани за Санти Казорла и сакаат да го донесат во зимскиот преоден рок.

Плејмејкерот на Арсенал наредното лето ќе биде слободен играч и најверојатно без обештетување ќе го напушти „Емирати“, па тоа е најголемата причина поради која го следат италијанските гиганти.

Поради тоа големи се шансите Казорла да го го напушти Арсенал уште во јануарскиот преоден рок, па таквата ситуација сакаат да ја искористат Милан и Јувентус.

Двата клуба се во потрага по квалитетен играч за врска и во Казорла гледаат идеална прилика да го засилат тимот без да трошат големи пари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…