Дома Топ вести Милан заинтересиран за англиски репрезентативец!

Милан заинтересиран за англиски репрезентативец!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е заинтересиран за напаѓачот на Ливерпул и англиски репрезентативец Даниел Стариџ.

Стариџ оваа сезона не добива голема минутажа кај Јирген Клоп и размислува да ја промени средината, а покрај неколкуте англиски клубови интерес за него покажува и Милан.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тренерот на „росонерите“ смета дека Стариџ би бил идеална замена за Карлос Бака и дека подобро ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

„Росонерите“ се спремни да платат 30 милиони евра за потписот на Англичанецот, но најпрво ќе треба да се ослободат од Бака бидејќи за двајцата нема да има место во нападот.

Покрај Милан интерес за Стариџ покажува и Тотенхем, па останува да видиме кој ќе победи во трката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…