Дома Трансфер зона Милан најде замена за Сусо: Пристигнува ѕвездата на Андерлехт

Милан најде замена за Сусо: Пристигнува ѕвездата на Андерлехт

Милан во зимскиот преоден рок се ослободи од Сусо и Пјонтек, па сега е во потрага по нов напаѓач.

Сусо после цели четири години го напушти Милан и кариерата ќе ја продолжи во Севиља, а „росонерите“ од тој трансфер ќе заработат 22 милиони евра плус бонуси.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан веќе пронашол замена за Шпанецот и е во напредни преговори со Андерлехт за трансфер на Алексис Селемаркс.

Станува збор за 20-годишен крилен напаѓач кој оваа сезона игра фантастично и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Милан брза да го комплетира трансферот до затворање на трансфер прозорецот, а Белгиецот би требало да ги чини „росонерите“ 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…