Дома Топ вести Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Италијанскиот гигант Милан работи на трансферот на младата ѕвезда на Борусија Дортмунд, Џовани Реина.

Главен „виновник“ за трансферот може да биде Кристиан Пулишиќ кој го убедува својот пријател да му се придружи на „Сан Сиро“.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Реина има само 20 години и со своите настапи во Борусија го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Тој веќе има 20 настапи за репрезентацијата на САД и според многумина ќе биде идна ѕвезда на светскиот фудбал.

Реина сака да ја напушти Бирусија Дортмуд, а Милан ќе се обиде да ја искористи таквата ситуација и да го доведе на „Сан Сиро“ уште во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Р…