Дома Трансфер зона Миланско дерби за ѕвездата на Шахтјор

Миланско дерби за ѕвездата на Шахтјор

Интер и Милан денес ќе го одиграат дербито „Дела Мадонина“, но италијанските медиуми пренесуваат дека двата милански клубови ќе водат битка и на трансферниот пазар.

Имено, „росонерите“ и „нероаѕурите“ покажуваат сериозен интерес за крилниот напаѓач на Шахтјор, Бернард.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Двата милански клуба се посебно внимателни со фудбалерите на кои им истекува договорот, а Бернард е еден од најинтересните фудбалери кои на лето ќе бидат слободни агенти.

Бернард потврди дека го напушта Шахтхор, неговиот агент е во контакт со двата милански гиганти, па сега се очекуваат конкретни понуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …