Дома Топ вести Миланско дерби за „нвиот Неста“

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Милан и Интер, пренесува „Калчомеркато“.

Бонџорно важи за еден од најголемите италијански таленти и веќе е стандарден во италијанската репрезентација.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Миилан во јануари понуди 40 милиони евра за неговиот потпис, но Торино одби да го пушти на средина на сезоната.

Сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Интер, а Торино е свесен дека нема  да може да го задржи во своите редови.

24-годишниот Италијанец е спремен да направи чекор напред во кариерата и го известил раководството дека сака трансфер во Милано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…