Дома Топ вести Миланските гиганти го сакаат стоперот на Ливерпул!

Миланските гиганти го сакаат стоперот на Ливерпул!

Мамаду Сако оваа сезона не одигра ни една минути за Ливерпул, па јасно е дека во јануари Французинот ќе ја промени средината.

Според „Паризиен“ голем интерес за потписот на Сако покажуваат двата милански гигнати Интер и Милан кои сакаат да ја засилат одбраната во зимскиот преоден рок.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Договорот на Сако истекува во 2020 година, но, јасно е дека за него нема веќе место во Ливерпул, па тоа сакаат да го искористат италијанските клубови.

Весникот тврди дека двата клуба се спремни да платат 10 милиони евра за неговиот потпис, сума која ќе биде доволна за „црвените“ да му ја отворат излезната врата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…