Дома Фудбал Англија Место да се трудат да ја поправат формата Лингард и Переира вака се глупираат (ВИДЕО)

Место да се трудат да ја поправат формата Лингард и Переира вака се глупираат (ВИДЕО)

Џеси Линград и Андреас Переира се најдоа на мета на навивачите на Манчестер Јунајтед поради снимка од тренингот.

Лингард сезонава игра во очајна форма и не успеа да постигне гол или да апиша асистенција на 21 настап во Премиер лигата. Ништо подобар не е и Переира кој поголемиот дел од натпреварите ги следи од клупата за резерви.

Двајцата се најдоа на мета на критики од навивачите поради снимката од еден од тренинзите.

Навивачите им порачаа дека подобро е да посветат внимание на нивните игри отколку да се глупираат како во овој случај.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…