Дома Фудбал Репрезентации Меси со еден дриблинг го седна Санчез на земја 🎥

Меси со еден дриблинг го седна Санчез на земја 🎥

Фудбалерите на Аргентина вчера ремизираа на свој терен против Чиле (1:1) во натпревар од седмото коло во квалификациите за Светското првенство.

Аргентинците одиграа навистина добар натпревар, но на крајот не успеаа да дојдат до трите бода против незгодниот Чиле. Единствениот гол за домаќините го постигна Лионел Меси од пенал во 23. минута од натпреварот додека изедначување за гостинската селекција донесе Алексис Санчез 10-тина минути подоцна.

Посебно внимание во натпреварот привлече и моментот кога Меси со еден дриблинг го седна на земја Алексис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…