Дома Фудбал Меси се врати во Барселона за да го потпише новиот договор

Меси се врати во Барселона за да го потпише новиот договор

Лионел Меси пристигна во Барселона за конечно да стави потпис на новиот договор.

Меси во моментов е слободен агент бидејќи му истече договорот со Барселона, но потоа беше на Копа Америка.

Меѓутоа, неговите агенти постигнаа договор со Барселона за подолжување на соработката. Меси се согласи на 50% намалување на платата, која изнесуваше 585.000 евра неделно.

Меси се уште е на одмор и не е почнат со припремите за новата сезона, но пристигна во Барселона за да стави потпис на новиот договор со кој ќе остане на „Камп Ноу“ во наредните пет години.

Претседателот на Барселона, Лапорта потврди дека е постигнат договор и Меси уште долго ќе го носи дресот на каталонскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…