Дома Фудбал Англија Мегваер се повредил, ќе го пропушти дербито на Манчестер

Мегваер се повредил, ќе го пропушти дербито на Манчестер

Хари Мегваер сигурно е најкритикуваниот играч во овој момент во светот, а не му беше корист ниту настапот за англиската репрезентација каде што играше во стартниот состав, меѓутоа не се прослави.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Против Германија во натпреварот кој заврши без победник 3:3, Мегваер прво погреши откако му ја додаде топката на противникот во нозете за потоа да го собори Мусиала и да направи пенал.

Хари Кејн по натпреварот изјави дека Мегваер последните десетина минути од тој натпревар ги одиграл скоро со една поради повреда.

„Во таква ситуација е што после секоја индивидуална грешка ќе биде уништен. Но, ние сме тим и стоиме еден позади друг. Мегваер имаше повреда на крајот и последните пет, десет минути ги одигра скоро со една нога. Тој е одличен карактер и горд сум на него поради тоа“, изјави Кејн после тој натпревар.

Дека Мегваер навистиан заработил повреда на тој натпревар денес потврди и менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг. На прес-конференција пред дербито со Манчестер Сити, стратегот на Јунајтед потврди дека Мегваер нема да биде во комбинација за овој натпревар поради повреда.

Засега не е објавено за каква повреда станува збор, но се очекува Мегваер да биде спремен за натпреварот по дербито кој го очекува Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…