Дома Трансфер зона „Мбапе нема да има успех во ЛШ, скапо ќе плати што го одби Реал“

„Мбапе нема да има успех во ЛШ, скапо ќе плати што го одби Реал“

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе ги изненади сите откако реши да остане во ПСЖ и го одби Реал Мадрид, иако долго време се шпекулираше дека ќе си ги остварите детските соништа и ќе потпише за шпанскиот гигант.

Многу фудбалери зборуваа за одлуката на Мбапе, а еден од нив беше и Стив Мекманаман, кој вели дека Мбапе ќе разбере наскоро дека направил грешка и скапо ќе ја плати својата одлука.

„Мбапе ќе плати скапо поради тоа што го избра ПСЖ пред Реал Мадрид. Тој нема да има успех во Лигата на шампиони. Направи грешка што не потпиша за Реал со кој можеше да ја освои ЛШ“, вели Мекманаман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …