Дома Видео Мајсторија на Домагој Вида: Даде гол со пета во стилот на Ибрахимовиќ 🎥

Мајсторија на Домагој Вида: Даде гол со пета во стилот на Ибрахимовиќ 🎥

Tимот на Бешикташ вчера го победи Ерзурум со 4:0 во рамките од 13. коло во турската Супер лига.

Натпреварот го обележа хрватскиот дефанзивец Домагој Вида кој го постигна третиот гол за домаќините. Вида на мајсторски начин во стил на најголемите стрелци со пета го матираше противничкиот голман. Сигурно ова е еден од најубавите голови во неговата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Моузес: Гугл ми помогна да потпишам за Спартак Москва

Играчот на Челзи, Виктор Моузес, кој игра како позајмен фудбалер во Спартак Москва откри к…