Дома Македонски спорт Мак фудбал Мајсторија во Штип: „Ножичките“ на Ѓорѓиев за 1/4 финале на Брегалница 🎥

Мајсторија во Штип: „Ножичките“ на Ѓорѓиев за 1/4 финале на Брегалница 🎥

Штипска Брегалница денес се помачи на домашен терен, но сепак успеа да го елиминира Пелистер во 1/8 финалето од Купот на Македонија.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Моментот на одлука се случи во 63. минута кога блесна Ѓорѓи Ѓорѓиев и со ножички ја смести топката во мрежата на битолскиот состав.

Дефинитивно најдобриот гол во осминафиналните средби во купот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пелистер викендов ја пушта новата трибина: Вардар побара да има гостински навивачи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Општина Битола д…