Дома Трансфер зона Матиќ пристигна на потпис 🎥

Матиќ пристигна на потпис 🎥

Немања Матиќ денес пристигна во Рим и наскоро би требало и официјално да стане член на Рома.

Ова ќе биде трет пат да соработуваат Мурињо и Матиќ откако претходно Португлаецот беше тренер на Матиќ во Челзи и во Манчестер Јунајтед. Пристигнувањето на Матиќ во престолнината на Италија предизвика големо внимание од медиумите.

Во Рома српскиот фудбалер го чека договор 1+1, односно со опција за продолжување на уште една година наредното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

И Милан му дал „корпа“ на Роналдо

Кристијано Роналдо ова лето се поврзуваше со голем број клубови, но на крајот остана во Ма…