Дома Фудбал Англија Матиќ до роднините и пријателите: Немојте да ми барате дрес од Роналдо!

Матиќ до роднините и пријателите: Немојте да ми барате дрес од Роналдо!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Кристиано Роналдо вчера после 12 години се врати во Манчестер Јунајтед и тоа разбирливо предизвика еуфорија кај сите навивачите.

По овој трансфер интересна порака на социјалните мрежи имаше српскиот фудбалер Немања Матиќ.

„До сите мои роднини и пријатели…Немојте да ми барате дрес од Роналдо“, гласи порака на Матиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…