Дома Фудбал Лига на шампиони Марсијал го згреши голот, го совлада Де Геа ?

Марсијал го згреши голот, го совлада Де Геа ?

ПСЖ и Манчестер Јунајтед играат исклучително возбудлив дуел во Лигата на шампиони.

„Црвените ѓаволи“ имаа водство во првиот дел со голот на Бруно Фернандеш од белата точка.

ПСЖ тргна фуриозно во второто полувреме и од самиот старт почна да создава шанси, а до израмнување стигна во 56-та минута.

После еден корнер Марсијал беше највисок во скокот и ефективно го совлада сопствениот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Привремениот претседател на Барса: Ќе го продадев Меси за да решат проблемите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс истакна дека тој би го продал Лионел…