Дома Фудбал Марсело го состави најдобриот тим од поранешните соиграчи – еве кој се најде на списокот

Марсело го состави најдобриот тим од поранешните соиграчи – еве кој се најде на списокот

Марсело, легендарниот Бразилец кој остави голема трага во кариерата во Реал и кој сега игра за Флуминенсе, го избра идеалниот тим составен од играчи со кои ја делеше соблекувалната.

За тренер на својот совршен тим го назначи Зинедин Зидан, легендарниот Французин со кој соработуваше во Реал и Фернандо Диниз со кој моментално работи во Флуминенсе.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кејлор Навас на голот дојде до предност пред Икер Касиљас. Одбранбени играчи се Рафиња и Роберто Карлос, а стопери Серхио Рамос и Тиаго Силва.

Во средниот ред, Марсело се одлучи за триото со кое Реал последниве години ја покори Европа: Лука Модриќ, Тони Крос и Касемиро. Кристијано Роналдо, Нејмар и Бразилецот Роналдо се напаѓачите во идеалниот тим на Марсело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…