Дома Фудбал Лига на шампиони Марселињо ја опиша вчершната средба со Роналдо

Марселињо ја опиша вчершната средба со Роналдо

ronaldo marsleinho

Јувентус вчера успеа да ја победи Валенсија на гостински терен со 0:2 и покрај тоа што уште во првото полувреме остана без услугите на Кристиано Роналдо кој заработи црвен картон.

После еден дуел на Роналдо со стоперот Мурлио судијата Феликс Брих на сугестија на својот асистент му додели директен црвен картон и за многумина истиот Португалецот не го заслужи.

Откако Брих му го покажа патот кон соблекувалната, Роналдо беше бесен и разочаран, па дури заврш и во солзи. При излегувањето од теренот, ѕвездата Јувентус имаше и средба со стратегот на Валенсија, Марселињо.

„Навистина не видов што се случи. Но, чесно е да признаам дека дека беше лут и многу повреден кога се доближи до мене. Со солзи ми кажа дека ништо не направил. Ситуацијата беше навистина чудна, како и да не беше убаво да видиме така голем играч во такво издание“, изјави тренерот на шпанскиот клуб.

Ќе потсетиме Јувентус во продолжение со двата гола на Миралем Пјаниќ од пенал стигна до важни три бода на стартот од групната фаза.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…