Дома Фудбал Останато Манчини кандидат за нов тренер на ПСЖ

Манчини кандидат за нов тренер на ПСЖ


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Селекторот на италијанската репрезентација, Роберто Манчини е еден од кандидатите за тренерското столче во ПСЖ.

ПСЖ оваа сезона повторно не успеа да дојде до трофејот во ЛШ и беше елиминиран во раната фаза, па раководството сака да го смени Галтие на крајот на сезоната.

Еден од најсериозните кандидати за 58-годишниот Италијанец, кој веќе 5 години ја води репрезентацијата и го освои Европското првенство.

ПСЖ сака да донесе искусен стратег со реноме, а Манчини во кариерата освојуваше трофеи со Манчестер Сити, Интер и Зенит.

Манчини има договор со Италијанската федерација, но сигурно нема да може да ја одбие понудата од ПСЖ.

Како алтернатива се споменува и Мурињо, кој има договор со Рома, но би сакал да се пресели во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…