Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед ја сака младата ѕвезда на Барселона

Манчестер Јунајтед ја сака младата ѕвезда на Барселона

Раководството на Манчестер Јунајтед се распраѓува за младата ѕвезда на Барселона, Анси Фати, тврдат медиумите на Островот.

При реговорите за Кристиано Роналдо, „црвените ѓаволи“ зборувале со Жорге Мендеш за можноста да го ангажираат Ансу Фати.

Наводно, Манчестер Јунајтед и минатото лето испратил понуда за Фати, која Барселона експресно ја одбила.

Каталонски „Спорт“ тврди дека Манчестер Јунајтед не се откажува од намерата да го донесе Ансу Фати на „Олд Трафорд“, и покрај фактот што првата понуда беше одбиена.

„Црвените ѓаволи“ наводно спремаат нова понуда за тинејџерот во јануари и ќе му понудат двојно повидока плата од онаа која ја заработува во Барселона.

Договорот на Фати е до следното лето, но Каталонците се спокојни бидејќи имаат клаузула автоматски да го продолжат договорот на додатни две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Толисо пред трансфер во Тотенхем

Плејмејкерот на Баерн Минхен, Корентин Толисо е блиску до трансфер во Тотенхем, пренесува …