Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед се откажа од Кејн, има нова цел за нападот

Манчестер Јунајтед се откажа од Кејн, има нова цел за нападот


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за потписот  на напаѓачот на Аталанта, Расмус Хојлунд.

19-годишниот Данец одигра одлично во првата сезона во Серија А, па се етаблираше во еден од најголемите таленти во Европа.

Манчестер Јунајтед е во потрага по класичен напаѓач и верува дека Хојлунд е идната ѕвезда на светскиот фудбал и може многу години да го предводи нападот.

„Црвените ѓаволи“ се откажаа од Хари Кејн поради високата цена, но и кокуренцијата од Реал Мадрид, па сега најголема желба е токму Хојлунд.

Тен Хаг веќе имал неколку разговори со Хојлунд и го убедува да се пресели на „Олд Трафорд“, а клубот спрема понуда од 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…