Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед преговара со два клуба за Вегхорст

Манчестер Јунајтед преговара со два клуба за Вегхорст


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед се обидува да го донесе Ваут Вегхорст на позајмица до крајот на сезоната, и продолжува да преговара со Барнли.

Вегхорст официјално е играч на Барнли и игра во Бешикташ како позајмен играч, па турскиот клуб инсистира дека Јунајтед мораат да преговараат со нив ако го сакаат трансферот.

Англискиот и турскиот клуб се договорија за едногодишна позајмица на холандскиот напаѓач. Барнли дал согласнот за трансфер на Олд Трафорд, но сега треба да се согласи и Бешикташ.

Во Јунајтед се убедени дека ќе можат да најдат заеднички јазик со двата клуба бидејќи Вегхорст сака да се пресели на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…