Дома Трансфер зона Манчестер Сити се засилува со уште еден Аргентинец!

Манчестер Сити се засилува со уште еден Аргентинец!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англискиот шампион Манчестер сити почна преговори со уште еден аргентински клуб по трансферот на Хулијан Алварез.

Фабрицио Романо објави дека екипата од „Итихад“ постигнала договор со Велез Сарсфилд за трансферот на 20-годишниот Максим Пероне.

Еден од најталентираните аргентински фудбалери би можел наскоро да го облече дресот на „граѓаните“, а целиот трансфер се очекува да изнесува околу 8,5 милиони евра.

Деталите за трансферот во Манчестер сè уште не се објавени, но нема сомнеж дека клубот од Аргентина ќе ја наполни својата каса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…