Дома Македонски спорт Мак ракомет Манасков се враќа, Лазаров го објави поширокиот список за Медитеранските игри

Манасков се враќа, Лазаров го објави поширокиот список за Медитеранските игри

Селекторот на Македонија Кирил Лазаров го објави поширокиот спсиок за Медитеранските игри.

Лазаров избра 26 ракометари, а на списокот е и Дејан Манасков кој подолго време беше надвор од терените поради повреда. На списокот има млади ракометари, но и репрезентативци со искуство.

Медитеранските игри ќе се одржат од 25.06 до 05.07 во Алжир.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…