Дома Трансфер зона Малдини го најде „новиот Хернандез“ на Островот

Малдини го најде „новиот Хернандез“ на Островот

Тео Хернандез се покажа како едно од најдобрите засилувања за Милан во изминатите неколку години.

Хернандез моментално е прв стрелец на Милан со шест постигнати голови, иако игра на позиција лев бек, а оценките на медиумите се дека е еден од најдобритте фудбалери во Серија А.

Французинот е незаменлив во првиот тим, па поради тоа Милан го продаде Рикардо Родригез во Фенербахче, но сега сака да донесе алтернатива на левата бековска позиција.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Малдини го сака Ентони Робинсон од Виган. Тој смета дека Робертсон е одлично засилување кое може да пристине за мала сума на „Сан Сиро“ и да му биде резерва на Хернандез.

Робинсон има 22 години, потекнува од школата на Евертон, а Милан може да го добие неговиот потпис за само 2,5 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер плаќа богатство за младата ѕвезда од Бундеслигата

Младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Каи Хаверц веќе го привлече вниманието на многу европск…