Дома Македонски спорт Македонска репрезентативка позитививна на коронавирус!

Македонска репрезентативка позитививна на коронавирус!

Репрезентативката на Македонија и членка на романската екипа Глорија Бузаи, Елене Ливриниќ е позитивна на коронавирусот, пишуваат медиумите во оваа земја.

Ливриниќ била единствената позитивна ракометарка во овој тим на тестовите кои се направиле оваа недела.

25 годишната ракометарка во овој тим пристигна на оваа година, претходно играше за Рапид Букурешт. ЦСУ Данубиус, а кариерата ја започна во Металург.

Во романскотоп првенство има уште една ракометарка позитивна на Ковид-19, Адријана Тачалие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни грешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…