Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓ.П – Силекс: Официјални состави

Македонија Ѓ.П – Силекс: Официјални состави

Денес од 18:00 часот на програмата е финалето во Купот на Македонија во кое ќе се сретнат екипите на Силекс и Македонија Ѓорче Петров.

Силекс во натпреварот влегува како бранител на трофејот, меѓутоа сигурно дека и во Ѓорче го посакуваат трофејот. Фаворитската улога можеби е на страната на „лавовите“, но останува да видиме што ќе се случува на теренот.

Познати се и составите:

МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Ставковски Христијан, Давид Атанаскоски, Филип Мишевски, Есмин Личина, Сафер Емини, Ермендин Адем, Арби Воша, Стефан Лазаревиќ, Лемос Да Силва Матхеус, Јован Попзлатанов, Стојкоски Христијан.

СИЛЕКС: Даниел Божиновски, Бојан Рајков, Давид Манасиевски, Стојан Стојчевски, Арсим Љамалари, Антонио Капаноски, Благоја Спирскоски, Бурхан Алији, Мартин Димоски, Роберт Коцев, Јордан Серафимовски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Заштитата од местење на натпревари е една од важните обврски во ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија преку Комисијата за безбедност и интегритет целосно е…