Дома Македонски спорт Македонија Ѓорче Петров ќе има тешка задача во реваншот против Алшкерет

Македонија Ѓорче Петров ќе има тешка задача во реваншот против Алшкерет

0
europe league

После Шкупи својот натпревар во квалификациите за Лигата на Европа денес го одигра и Македонија Ѓорче Петров.

„Лавовите“ како и Шкупи гостуваа во Ерменија. Клубот од Ѓорче играше против Алшкерет и запиша пораз од 3:1.

Домаќините до водство стигнаа уште во 16-тата минута. Тоа беше и резултатот со кој се замина полувремето.

На стартот од вториот дел македонскиот претставник преку Јашаровски успеа да изедначи, но десетина минути подоцна Секулиќ ја врати предноста за Алашкерт.

Конечните 3:1 беа поставени со автоголот на Бинооро во 82-та минута.

После овој резултат „лавовите“ од Ѓорче ќе имаат тешка задача во реваншот.