Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија ќе игра на комплексот на ФФМ

Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија ќе игра на комплексот на ФФМ

Maкедонија Ѓорче Петров ќе биде домаќин на ЦСКА Софија во квалификациите од Конференциската лига кој ќе се игра на 21.07.2022.

Од Ѓорче денес потврдија дека натпреварот кој е од второто квалификациско коло место на Арената „Тодор Проески“ како што најчесто е случај со европските мечеви, ќе игра на тренинг центарот на ФФМ.

„Натпреварот од второто квалификациско коло за Лига на конференции против ЦСКА- Софија, ќе се игра на 21.07.2022 на теренот на комплексот Петар Милошевски на ФФМ. За времето на одигрување ќе се одлучи дополнително“, стои во краткото соопштение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Oфицијално: Викендов нема второлигашки фудбал, се одложува првото коло

Нема да се игра второлигашки фудбал во викендот кој следи затоа што од ФФМ денес потврдија…