Дома Видео Магична акција на „лалињата“ и прекрасен гол на Депај 🎥

Магична акција на „лалињата“ и прекрасен гол на Депај 🎥

Холандската репрезентација игра одлично и веќе на полувремето има предност од 3:0 против Турција во квалификациите за СП.

Сепак, натпреварот го одбележа вториот гол на „лалињата“, кој дојде после една фантастична акција, а реализатор беше Депај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Промашување какво што ретко се гледа – место гол ги погоди двете стативи! 🎥

Фудбалерот на Легиј Махир Емрели влегува во конкуренција за најголемо промашување во сезон…