Дома Топ вести Лукаку може да заврши во Реал Мадрид?

Лукаку може да заврши во Реал Мадрид?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Иднината на Ромелу Лукаку е главна тема откако Интер потврди дека нема да го откупи неговиот договор на крајот на сезоната.

Лукаку ќе се врати во Челзи на крајот на позајмицата, а јасно е дека за него нема повеќе место на „Стенфорд Бриџ“.

Интерес за 29-годишниот напаѓач покажува Карло Анчелоти, кој сака да го доведе во Реал Мадрид.

„Кралевите“ бараат напаѓач кој ќе биде алтернатива за Бензема, а Анчелоти смета дека Лукаку одлично може да ја игра таа улога.

Челзи за неговиот потпис пред две години плати 100 милиони евра, а сега е спремен да го пушти за 50 милиони евра, па дури да го даде и на нова позајмица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …