Дома Фудбал Италија Лукаку им одговори на медиумите: Не е лошо за дебело момче (ФОТО)

Лукаку им одговори на медиумите: Не е лошо за дебело момче (ФОТО)

0

Ромелу Лукаку им одговори на медиумите кои објавија дека поради тежината може да го пропушти натпреварот против Лече.

„Не е лошо за едно дебело момче“, напиша Лукаку во опис на фотографијата која ја сподели на неговиот Инстаграм профил.

Сезоната Интер ја започнува на 26-ти август, а „Кориере дело Спорт“ пишуваше дека Лукаку поради вишок килограми ќе го пропушти тој натпревар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…