Дома Фудбал Луис Суарез претера со славењето, Валверде остана и без чевли (ВИДЕО)

Луис Суарез претера со славењето, Валверде остана и без чевли (ВИДЕО)

Цела Каталонија денес слави, Барселона на улицата на градот ја прославува двојната круна, а играчите во отворениот автобус беа многу расположени.

Џерар Пике ја иницираше забавата, се почна да фрла како и патиките за спомен, а потоа на Луис Суарез му падна напамет тоа да му го направи на тренерот, Ернесто Валверде.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој прво се противеше, но не успеа да се одбрани, па неговите патики завршија на улица

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…