Дома Фудбал Лига на шампиони Лоши вести за Милан: Без Ибрахимовиќ против Ливерпул

Лоши вести за Милан: Без Ибрахимовиќ против Ливерпул

Лоши вести пристигнуваат за Милан пред утрешниот натпревар во Лигата на шампионите против Ливерпул.

Утре Милан гостува кај Ливерпул на „Енфилд“, а според последните информации од Италија, Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти овој натпревар.

Италијанските медиуми објавија дека Ибрахимовиќ има проблеми со ахиловата тетива и ќе мора да паузира.

Ќе потсетиме, Ибрахимовиќ се врати на терените изминатиот викенд против Лацио после долгата пауза, а во тој натпревар постигна гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…