Дома Фудбал Англија Линекер се засрами: Додека беше во програма во живо му вклучија „филм за возрасни“ 🎥

Линекер се засрами: Додека беше во програма во живо му вклучија „филм за возрасни“ 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Во малку непријатна ситуација се најде англиската легенда Гери Линекер по вчерашната пресметка помеѓу Вулвс и Ливерпул во ФА Купот.

Додека Линекер анализираше како домаќин заедно со неговиот колега и гостин, Дени Марфи во позадина почнаа да се слушаат звуци од „филмови за возрасни“. Ситуацијата за Линекер сигурно беше незгодна, но брзо стана хит на социјалните мрежи.

Гафот се случи во моментот кога Линекер го претставуваше Алан Ширер кој требаше да биде вклучен телефонски, но место телефонската врска се вклучи нешто друго. Линекер со блага насмевка истакна дека не знае од каде доаѓаат овие звуци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…