Дома Фудбал Англија Лингард: Додека бев во Јунајтед почнав да пијам секоја вечер

Лингард: Додека бев во Јунајтед почнав да пијам секоја вечер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англискиот фудбалер Џеси Лингард никогаш не го исполни целосно својот потенцијал во Манчестер јунајтед, но имал и сериозни проблеми со кои се соочувал.

Лингард кажа дека врз него влијаеле критиките од навивачите, додека морал да ги чува и неговите браќа и сестри поради мајка му која имала депресија.

„Почнав да пијам секоја вечер пред спиење. Кога ќе се сетам, сакав да го оставам фудбалот. Морав да направам нешто за да прекине болката.

Сакав да заборавам на проблемите, а алкохолот само ми правеше поголеми проблеми“, кажа Лингард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …